OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

sezóna 09/10

Sezóna 2009/10- III. LIGA

Áno nadpis znie správne. Zhodou rôznych okolností, najmä neochotou popredných mužstiev postúpiť zo štvrtej ligy, sme boli oslovení Mestskou úniou malého futbalu, či by sme nechceli ísť o súťaž vyššie my AC Hradec. Nakoľko sa táto súťaž hrá na ihrisku Topvar arény, ktoru máme takmer pod oknami našich bytov, ihneď sme na tútú možnosť jednohlasne prikývli. Takto sa nám teda pre sezónu 2009/10 podarilo "vybojovať" pre náš tím tretiu ligu.

Letná príprava prebiehala ako zvyčajne, účasť na X. ročníku Hruška cup nám konečne priniesla aj prvé body  v skupine na tomto turnaji, ktorého sme sa zúčastnili už tretí krát od nášho vzniku. Ďalším z letných turnajov bol Coppa Di Hradec, ktorý sme tento krát organizovali 1. augusta a nie v máji. Turnaja sa zúčastnilo osem kvalitných mužstiev a to sme z kapacitných dôvodov a s ťažkým srdcom museli ďalších troch záujemcov odmietnuť /dúfame chalani, že sa za to na nás nehneváte/. V konkurencii treťo a štvrtoligových mužstiev sme mali konečne aj vyššie ambície ako neskončiť poslední a poškuľovali sme po jednom z "ušatých" pohárov pre prvé tri mužstvá. V skupine sme mali za súperov tímy Tornádo, Kremnica a FC Run. Zo skupiny sme nakoniec postupovali ako víťaz a aj naše predturnajové ciele začali naberať reálne kontúry. Finále sme hrali s nám dobre známym mančaftom ANK Pegi. Po dlhej prestávke sme však už boli dosť zmohnutí nepríjemným "slnkom" a finále sme pobabrali. Aj napriek tomu sme skončili na našom historicky najlepšom druhom mieste. Po turnaji nasledovalo ešte niekoľko prípravných zápasov, ale v hlavách už sme všetci mali jedinú otázku- čo sa ide diať v tretej lige?

A je to tu.

Nadišiel pre nás ten pamätný deň, kedy sme po prvý krát mohli okúsiť ako chutí vyššia súťaž. 12. september 2009- od rána sme všetci pobehovali nervózni a v očakávaní, čo sa ide o 16:00 diať na ihrisku v Topvar aréne. Nastupovali sme ako nováčik tretej ligy proti tiež nováčikovy tímu Fox Creed. Keďže toto mužstvo v štvrtej lige získalo viac bodov ako my a skončilo vyššie v tabuľke, právom sme ho považovali za favorita stretnutia. Realita však na štastie pre nás bola úplne iná a nás čakalo niečo čo by ešte o tretej poobede znelo ako totálna blbosť.

Fox Creed- AC Hradec 1:10 góly AC T. Handzuš 4, J. Veselovský 3, M. Cibuľka 2, Ľ. Kundrata, najlepší hráč AC v zápase: Ivan Škultéty

Čo bolo na tom najzaujímavejšie sme však ešte nevedeli iba tušili. Toto vysoké víťazstvo nám prinieslo niečo čo sme ešte nikdy nezažili! Náš tím, náš AC Hradec bol aspoň na jeden týždeň v tabuľke na prvom mieste. Boli sme z toho všetci totálne nadšení ,aj keď sme vedeli, že to nebude mať dlhé trvanie a možno to už nikdy v živote  nezažijeme. Pre mnohých z nás to bol možno najkrajší futbalový týždeň v živote.

2.kolo

Hradec 07 AC – Riečka Corgoň Pub 1:6 (1:2), T. Handzuš – M. Petrán 3, R. Fodor, M. Hríbik, M. Karlík, ŽK: P. Handzuš (Hradec), ČK: P. Handzuš (Hradec),

Zápas sme po nádhernom týždni nezvládli aj kvôli tomu, že na zápas neprišli naše opory Matúš a Juraj. Po Vylúčení P. Handzuša sa totálne rozpadla obranná formácia a môžeme byť radi, že to skončilo len takto. Škoda aj piatich čistých gólových situácii T. Handzuša a Ľ.Kundratu, ale brankár súpera zachytal fantastický zápas. Najlepší hráč AC v zápase T. Handzuš

3.kolo

NF Bystricoviny - Hradec 9:7 (4:3), P. Slaný 3, V. Kosec ml. 3, L. Kupec 2, T. Pažout – M. Cibuľka 4, J. Veselovský 2, T. Handzuš, ŽK: T. Handzuš (Hradec),

Zápasu sme sa dosť obávali nakoľko nás čakal súper, ktorý si na nás v minulej sezóne urobil rekord mestskej ligy. Napriek obavám sme do zápasu išli s čistými hlavami čo sa po chvíli ukázalo a vieli sme už 3:0. Toto vedenie sme však prehajdákali po vlastných obranných chybách a zápas sme prehrali. S takýmto tímom to však bol veľmi dobrý výsledok. Najlepší hráč AC v stretnutí: M. Cibuľka

4.kolo

Hradec – B/Atletico 4:6 (2:3), M. Cibuľka 4 – P. Lengyel, P. Michal, R. Kopic, A. Minárik, J. Blaško, R. Drienik, ŽK: M. Cibuľka, J. Lamper (Hradec), ČK: V. Šramka (B/Atletico),

V tomto zápase sme vedeli, že nás čaká súper z rangu tvrdších. Potvrdilo sa to hneď v prvých minútach, keď V.Šramka z radov súpera obdržal po hrubom faule na nášho osamotene prenikajúceho hráča červenú kartu. Atletico hralo z úžasne zabezpečenej obrany, ktorú im môžeme len slepo závidieť. Ich brankár snáď však nie je ani človek- našich útočníkov svojimi výkonmi privádzal na pokraj nervového zrútenia. Za stavu 5:4 z pohľadu súpera sa nám nepodarilo premeniť čistú šancu, keď už v takmer prázdnej bráne stihol ešte fantastický súperov brankár reflexívne vyraziť. Naša úporná snaha o vyrovnanie v posledných minútach však vyšla na prázdno a do našej otvorenej obrany stihol v poslednej minúte vniknúť brejk súpera, ktroý definitívne stanovil bodku za týmto stretnutím Najlepší hráč AC v stretnutí: M. Cibuľka

5.kolo

Sosaurus - Hradec 7:2 (3:2), P. Červienka 2, B. Navrátil 2, M. Chriašteľ 2, M. Hraško – T. Handzuš 2, Po slabom výkone obrany a brankárov sme tento zápas prehrali o päť gólov a náš prepad v tabuľke stále pokračuje. Najlepší hráč AC v zápase P. Handzuš

6.kolo

Hradec 07 – Ateeray 4:8 (1:5), Ľ. Kundrata 2, T. Handzuš 2 - L. Szomor 4, J. Meško 2, J. Baka, M. Hrobák, Po slabom prvom polčase sme odohrali jeden z najlepších polčasov v jesennej časti ligy no aj napriek tomu sa AC už nepodarilo stiahnuť veľký náskok súpera z prvého polčasu. Najlepší hráč AC v zápase. Ľ. Kundrata

7.kolo

A je to – Hradec 07 AC 17:4 (8:3), J. Martinec 8, T. Pondela 4, Martin Martinec 2, M. Žubor, L. Kasár, M. Kvasna – Ľ. Kundrata 2, T. Handzuš 2, ŽK: Martin Martinec (A je to) – T. Handzuš (Hradec), Bez komentára, nie je čo komentovať totálny prepadák. Najlepší hráč AC v zápase T. Handzuš

8.kolo

AC Hradec 07 – N.S. Team 5:8 (2:2), J. Veselovský 3, T. Handzuš 2 – J. Pĺžik 3, M. Kuchárik 2, P. Karcel, F. Feldmajer, B. Krško, ŽK: J. Lamper, Ľ. Kundrata, P. Handzuš (Hradec), ČK: P. Handzuš (Hradec),
Na tohto súpera majú milé spomienky naši dvaja hráči Ivan Škultéty a Ľubo Kundrata, ktorí dve sezóny naspäť v zápase s týmto súperom po vzájomnej potýčke obdržali červené karty. Zaujímavosťou je, že aj vtedy aj teraz rozhodoval zápas p. Štelcl, ktorý opäť zápas totálne nezvládol a okato pískal len na jednu stranu v prospech NS Teamu. Za takejto situácie sa hrá poškodenému mužstvu veľmi ťažko. Aj napriek enormnej snahe rozhodcu k ničomu nás nepustiť, podarilo sa nám vytvoriť si niekoľko pekných gólových akcií. Okrem červenej a troch žltých kariet do našich radov, bola proti nám odpískaná penalta, ktorú však fantastickým zákrokom náš brankár Ivan Škultéty zneškodnil.
Naj. hráč AC v zápase: J.Veselovský a
 J. Lamper

Hradec G: T. Handzuš 14, M. Cibuľka 10, J. Veselovský 8, Ľ. Kundrata 5, ŽK: T. Handzuš 2, P. Handzuš 2, J. Lamper 2, M. Cibuľka, Ľ. Kundrata, ČK: P. Handzuš 2,

9.kolo

Alcatraz – AC Hradec 15:0 (4:0), J. Grík 6, V. Dobrík 5, J. Mojžita 2, P. Zelienka, D. Tomek,
 Mužstvo AC nastúpilo v oslabenej zostave, keď z mladých hráčov nenastúpil ani jeden. Matúš s Jurajom prísť nemohli a Tomáš Handzuš bol vykartičkovaný a nemôže nastúpiť ani o týždeň na posledný jesenný zápas. Na zápas sa po zdravotných komlikáciách nemohol dostaviť ani Ľubo Kundrata a tak mal tréner Peter Handzuš s vedúcim tímu Jančim Lamperom plnú hlavu starostí, kto vlastne nastúpi hrať. Do poľa ako hráč musel naskočiť v hráčskom drese, na čo nie je zvyknutý, aj náš brankár Michal Donoval. Chalani dokázali  so súperom držať krok prvý polčas, ktorý nedopadol až tak najhoršie. Od začiatku však bolo jasné, že to chlapci nemôžu vydržať kondične keďže na striedanie mali len jedného hráča. Chalani hlavy hore, ďakujeme za výkon a skúsme v poslednom kole uhrať dôstojný zápas pred dlhou zimnou prestávkou. Najlepší hráč AC v zápase Hieu Ngujen-Trung

10.kolo

AC Hradec 07 – Sisep 2:10 (0:5), M. Cibuľka, P. Handzuš – J. Hudoba 4, J. Petrovič 3, A. Petrovič 2, M. Polóny,  posledný jesenný zápas sme odohrali opäť ako sme si už zvykli počas jesenne celkom dobre len zo zlým výsledkom. Stále nám v zostave chýbal nedoliečený Matúš "Cibo" Cibulka, ale konečne na striedačke nás bolo asoň 3 ks. Piki v bráne striedal lepšie momenty s horšími a tomu zodpovedá aj konečný výsledok. Chceli by sme poďakovať aj pánovi rozhodcovi Vladimírovi Kosecovi st. za výborný výkon. V zápase s takýmto rozhodcom je radosť hrať. Opäť sme sa potrestali nepremieňaním veľkého množstva tutových príležitostí, ale snáď to raz prelomíme. Blahoželáme Pipovi Handzušovi ku prvému treťoligovému gólu. Najlepší hráč AC Hradec v zápase: Juraj Veselovský, Peter Handzuš   Tabuľka po X. kole

22. Fox Creed   10   0   1   9    22 : 109   1  -

Ako ste iste všetci zaregistrovali, v našom klube došlo pred začiatkom jarnej sezóny ku veľkým zmenám. Ku týmto zmenám sa pridalo aj niekoľko zmien v kádri, ktoré veríme prinesú do jarnej časti len progres a pozitíva. Bohužiaľ zmeny to nie sú len príchody ale je to aj smútok za odchodom hráčov. Aj takáto zmena sa nás tentokrát dotkla a s poľutovaním musíme oznámiť, že nás futbalovo opustil náš odchovanec Tomáš Handzuš, keď prijal lukratívnu ponuku z tímu Podlavice a od jarnej časti bude hájiť ich farby. Prípravu sme začali v dňoch 27. a 28. februára na dvojdňovom turnaji na Skalke pri Kremnici, kde sa nám striedavo darilo aj nie, no napokon sme v silnej konkurencii dvanástich mužstiev skončili na krásnom šiestom mieste. Okrem toho sa prebudil kanonier v našom hráčovi Ľubovi Kunďovi Kundratovi, ktorý po prvom hracom dni spolu s Palom Zlevským atakovali pozíciu najlepšieho strelca turnaja. Nakoniec táto súťaž skončila víťzstvom Daniela Kohúta z NF Bystricoviny, no a za ním na druhom a terťom mieste skončili P. Zlevský a L. Kundrata.
Veríme, že na jar už pod novým názvom sa nám začne dariť aj bodovo sa presadiť aby sme si aj do ďalšej sezóny zachovali treťoligovú príslušnosť.

odchody: Tomáš Hndzuš - Podlavice

príchody: Sebastian / Tilburg, Holandsko/
Ján Púchy / Mlynská ul., Podlavice/
Peter Ďurica / Kremnica/
Michal Hozz / Kremnica/
Juraj Sninský / FC Blaugranas/

03.04.2010 sme po dlhej zimnej prestávke opäť naskočili do treťoligového vlaku a začala sa naša cesta za zachránou tejto súťaže

Náš jarný tím:

11.kolo

Fofo 99 - AC Hradec 07 6:3 (3:0), V. Bajs 3, V. Močáry 2, K. Ambróš - J. Spodniak, M. Cibuľka, M. Brhlík
Od prvého jarného zápasu sme očakávali dosť veľa, najmä z hľadiska našej záchrany v tretej lige. Posilnený tím Hradca predviedol nádhernú nátlakovú hru na akú sme neboli zvyknutí, no bohužiaľ očakávaný trojbodový efekt nepriniesla. Po nespočetnom množstve našich šancí, ktoré zostali nepremenené sa z víťazstva tešil náš súper. Za zmienku určite stojí výkon nášho nového brankára Jančiho Spodniaka, ktorý okrem fantastických zákrokov v bráne dokázal ojedinelú vec. Po jednom z "päťkových" odhodov lopty od vlastnej bránky sa mu podarilo prehodiť celé ihrisko až do súperovej bránky. Tam ju tečoval brankár družstva Fofo a preto jeho kuriózny gól bol platný a určite sa zapíše do štvrťstoročnej histórie malého futbalu v Banskej Bystrici
Najlepší hráč AC Hradec v zápase: Ján Spodniak

12.kolo

AC Hradec 07 – Kleso Slovenská Ĺupča 2:10 (1:2), Ľ. Kundrata 2 – D. Homola 3, Ľ. Bulla 2, M. Hruška 2, T. Gajdoš, M. Stanko, V. Krippner, ŽK: J. Púchy (Hradec),
Do zápasu sme nastupovali s tým, že proti nám stojí jeden z horúcich ašpirantov na postup do druhej ligy. Na naše veľké počudovanie sme ešte v 17. minúte prvého polčasu držali nerozhodný výsledok čo bolo pre obe zúčastnené mužstvá dosť prekvapujúce. Do polčasu sa stav síce zmenil v náš neprospech, no aj tak sme s jednogólovým mankom boli pred začiatkom druhého polčasu nadmieru spokojní. Bohužiaľ sa však v druhom dejstve prejavil náš klasický syndróm "druhého polčasu" a nedokázali sme zopakovať výkon z prvej polovice zápasu.
Najlepší hráč AC Hradec v zápase: Ľ. Kundrata

13.kolo

FC Dan-Robinho – AC Hradec 07 10:4 (4:3), ŽK: D. Gonos 5 (FC Dan) ... – J. Veselovský 4 (Hradec),
Opäť nás čakal jeden z "podľa nás" schodnejších súperov. Náš "agent" Michal Kamenský nám celý týždeň prinášal "zaručené" info o tom ako sa náš súper v sobotu na zápas nedostaví a ak aj dostaví tak v počte tak max. s piatimi hráčmi. Bohužiaľ neviem odkiaľ bral Michal tieto spávy pretože súperových hráčov ako som počítal tak som počítal bolo cca. 13-14. Ďakujeme Miško za info z "kuchyne" súpera len nie tak často. Opäť sa potvrdilo naše prekliatie druhých polčasov, keď po napínavom a vyrovnanom prvom polčase prišiel polčas druhý, v ktorom sme štandartne po našich chybách v obrannej hre pohoreli. Za zmienku stojí určite výkon brankára Michala Donovala, ktorý v bráne doslova čaroval a zachraňoval všetky naše hrubice z poľa. Takisto za zmienku ale už v negatívnejšom slova zmysle stojí aj nemohúcnosť v útočnej fáze, keď najmä Ľ. Kundrata nepremenil obrovské množstvo šancí pred bránkou súpera.
Najlepší hráč AC Hradec v zápase: J. Veselovský, M. Donoval

14. kolo

AC Hradec 07 – Ajax 1:10 (0:2), Ľ. Kundrata – P. Očenáš 3, J. Šimčík 2, M. Šimčík 2, O. Dvorský, J. Bajdich, L. Dvorský, ŽK: Ľ. Kundrata (Hradec) – J. Bajdich (Ajax),
Pobabraný druhý polčas opäť potvrdil, že sme mužstvo prvého polčasu. Druhá polka zápasu sa niesla opäť v znamení trápenia sa.
Najlepší hráč AC Hradec v zápase: M. Donoval

15. kolo

Hellius – Hradec 07 8:6 (5:2),  M. Longauer 3, P. Lichý 2, R. Šuráni, R. Račák, B. Végh – J. Veselovský 3, Ľ. Kundrata 2, M. Cibulka,
Konečne prišiel zápas, ktorý sme pri troche šťastia mohli remizovať prípadne aj vyhrať. Hráči AC Hradec nechali tentokrát v horúcom počasí na ihrisku celé srdce no šťastena bola v niekoľkých prípadoch proti a zrodila sa opäť prehra, aj keď konečne už nie zahanbujúca a dokonca podľa našich fans sa na nás v tomto zápase dalo aj pozerať. Smolu sme mali pri uznaní sporného gólu, keď lopta rotovala niekde na hranici brankovej čiary vo vzduchu, Michal Donoval ju aj vyrazil no pán rozhodca Rudko Weis to psúdil ako gól. Nevadí my mu to nezazlievame pretože je to stále pre nás rozhodca s veľkým "R". No a ďalšiu smolu sme mali pri šanciach Ľ. Kundratu či J. Veselovského, ktroré sa zdali byť tutovky avšak zostali nepremenené. Forma tak začala stúpať a veríme, že to už čoskoro príde...
Najlepší hráč AC Hradec v zápase: J. Veselovský

16. kolo

AC Hradec 07 – Gemo 2:6 (1:2), M. Cibuľka 2 – T. Hrnčiar 3, M. Staňo, I. Vilímek, Š. Lunter, ŽK: J. Veselovský, M. Cibuľka (Hradec) – T. Hrnčiar, M. Gašpar (Gemo),

17. kolo

Radvaň – AC Hradec 07 7:13 (3:5), D. Fridrich 3, J. Turek 2, J. Lapin, I. Podhradský – M. Cibuľka 5, J. Púchy 5, J. Spodniak 3,

18.  kolo

AC Hradec 07 – Bežný štandard 3:13 (0:4), J. Lamper, J. Púchy, J. Joška – M. Svitek 4, A. Rendla 3, T. Ivanovič 3, I. Lehoťan 2, M. Olej,

19. kolo

Jarný vánok – AC Hradec 07 8:1 (2:0), Pe. Kukučka 4, I. Vereš 2, R. Jonáš, S. Hlísnik – J. Lamper,

20. kolo

AC Hradec 07 – 1.FC Podlavice 4:8 (0:5), Ľ. Kundrata, M. Cibuľka, P. Handzuš, J. Spodniak – J. Rosík 2, S. Petro 2, M. Potančok 2, J. Botoš, T. Handzuš, ŽK: J. Botoš (Podlavice),